Haber

Küçük depremzede, babasının askerlik yaptığı şehirde dünyaya geldi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremden etkilenen vatandaşlar KYK yurtlarına yerleştirildi.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ve eşi Sibel Taşbilek, kent merkezindeki KYK yurtlarını ve otelde yaşayan depremzede ailelerini ziyaret etti.

İlk olarak Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Zeynep Anneler Yurdu’nu ziyaret eden Vali Taşbilek, geçtiğimiz günlerde doğum yapan Fatma Kurt’u da ziyaret ederek Gümüşhane’de dünyaya gözlerini açan Kenan’a altın hediye etti.

5. Eşinin askerlik yaptığı Gümüşhane’de çocuklarını kucağına alan Vali Taşbilek, Kurt Ailesi’nden bir istekleri olup olmadığını sordu, “Allah cümlemize hayırlı ve sağlıklı ömürler versin, Allah sizlere hayırlı işler nasip etsin. Bir şeye ihtiyacın olursa her zaman buradayız.”söz konusu.

“Beşinci çocuğum Gümüşhane’de doğdu”

Deprem bölgesi öncesinde Şiran ilçesine geldiklerini anlatan anne Fatma Kurt, “ 10 gün oldu. Beşinci çocuğum olan oğlum Kenan, Gümüşhane’nin Miraç Kandili’nde dünyaya geldi.”söz konusu.

“Askerliğimi burada yaptım, son çocuğumuz burada doğdu”

Askerliğini Gümüşhane’de yaptığını belirten baba Adem Kurt, şöyle devam etti;

Askerliğimi de burada yaptım. Son çocuğumuzun doğumu da burada kısmet oldu. Sarsıntı bölgesinden geldik. Şiran’da bir süre misafir kaldıktan sonra doğum için buraya geldik. Burada devletimiz bizim için gereken her şeyi yapıyor. Hayatımıza devam edeceğiz. Merhumeye Allah’tan rahmet diliyoruz. Hanım iyileştikten sonra memleketimize döneceğiz.

“Yaraları birlikte saracağız”

Yurtta ağırlanan depremzedelerle birlikte merkeze gelen Vali Taşbilek, “Acımız çok büyük. Hepimizin çektiği acı bu. Malatya’da, Adıyaman’da, Hatay’da, Kahramanmaraş’ta yaşadığınız acıyı yüreğimizde hissettik. Hepimiz vatanımızın evlatlarıyız. Gümüşhane halkı bu süreçte sizler için ne yapabiliriz diye hep merak etti. Milletimize başsağlığı diliyorum. Acımız büyük ama devletimizin büyüklüğünü, milletimizin kardeşliğinin büyüklüğünü çok iyi biliyoruz. Milletimiz devletiyle sırt sırta verecek ve inşallah o yaraları hep birlikte saracağız.”sözlerini kullandı.

habersaraykent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu