Haber

Şahinbey Belediyesi Muharrem’de Aşure İkramına Devam Ediyor

Her yıl Muharrem ayında vatandaşlara aşure ikram eden Şahinbey Belediyesi, bu geleneği bu yılda sürdürüyor.

Bugüne kadar 3 milyon 500 bin kişiye hizmet veren Şahinbey Belediyesi, bu yıl Muharrem döneminde vatandaşlara aşure ikram edecek. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Balıklı Park’ın yanındaki aşure ikram alanına gelen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kaselere doldurduğu aşureleri vatandaşlara ikram etti.

Muharrem, birlik ve kardeşlik demektir.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Muharrem ayında aşure geleneğinin devam ettiğini belirterek, “Öncelikle vatandaşlarımızın Muharrem ayı mübarek olsun. Muharrem, tarihte pek çok olayın yaşandığı bir aydır. Aynı zamanda Muharrem ayı da kutlanır. hüzünlü bir yanı vardır.Bunların en bilineni Kerbela hadisesidir Hz.Hüseyin.Efendimiz ve dostlarının şehadetini acıyla anarız.Bu olay içimizi hep sızlatır.Özellikle Muharrem ayının 10. Aşure dediğimiz bu tatlıyı şehrimizde yapıp komşularla paylaşmak çok güzel bir adettir.Yıllardır devam ettirdiğimiz aşure geleneğimizi o günden beri devam ettiriyoruz.Aşurelerimizi pişiriyoruz. 27 çeşit malzemenin bulunduğu , hijyenik ortamda ve ilçemizin farklı noktalarında vatandaşlarımızın beğenisine sunulmaktadır. Aşure bereket, rahmet ve kardeşlik demektir. Allah birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim eylesin.”

Şahinbey Belediyesi’nin aşurelerini tadan vatandaşlar, “Şahinbey Belediyemizin her yıl Muharrem ayında dağıttığı merhametin, paylaşmanın ve hoşgörünün simgesi olan aşureyi yedik. Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure çok güzel yapıldı. Şahinbey’imiz Her yıl bu tür etkinlikleri bizlere sunan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu