Haber

İsrail Savunma Bakanı: Gazze’ye hem güneyden hem de kuzeyden saldırıyoruz

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, ordunun Gazze kentine hem güneyden hem de kuzeyden saldırdığını ve yerleşim bölgelerine girdiğini söyledi.

Gallant, İsrail’in kuzeyindeki Lübnan sınırında inceleme yaptıktan sonra düzenlediği basın toplantısında Gazze Şeridi’ne yönelik hava bombardımanı ve kara saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail güçlerinin Gazze’deki Filistin direnişiyle yoğun çatışmalara girdiğini kaydeden Gallant, İsrail ordusunun “Gazze kentine hem güneyden hem de kuzeyden saldırarak yerleşim bölgelerine girdiğini” belirtti.

7 Ekim’de İsrail’e yönelik saldırılardan “Hamas liderliğinin” sorumlu olduğunu belirten Gallant, “Yahya Sinvar’a (Gazze’deki Hamas lideri) ulaşıp onu ortadan kaldıracağız. Gazzeliler ona bizden önce ulaşırsa bu süre kısalır” dedi. savaş.” ” dedi.

“Savaş sonunda Hamas’ın artık Gazze’de kalmayacağını” iddia eden İsrailli Bakan, “İsrail ve ABD bu konuda koordineli bir şekilde çalışıyor. Artık İsrail’e Gazze’den bir güvenlik tehdidi gelmeyecek,” dedi. İsrail, Gazze’de başını kaldıran herkese karşı istediği eylemi yapacaktır.” Güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda mutlak hareket özgürlüğüne sahip olacak.” dedi.

Gallant, ülkesinin “Hizbullah’la savaşa girme niyetinde olmadığını” ancak İsrail Hava Kuvvetlerinin olası her türlü gelişmeye karşı hazır olduğunu kaydetti.

Gallant, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın “bir hata yapıp” savaşa girmeye karar vermesi halinde “bunun Lübnan’ın kaderini belirleyeceğini” söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu