Haber

BODRUM’DA PLAJDA BEYAZ KUM SÜREN OTELİN ÇALIŞMALARI DURDU

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde bir otelin önündeki sahile dökülen beyaz kumla ilgili çalışma polis ekipleri tarafından durduruldu. İşletmeyle ilgili tutanak tutuldu ve dökülen kumların kaldırılması için uyarı verildi.

Bahçelievler Mahallesi Şevket Sabancı Sokak’ta bulunan bir turizm tesisinde kıyıya beyaz kum döküldüğü Bodrum Belediyesi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye giden Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekolojik dengeye ve insan sağlığına zarar verebileceği gerekçesiyle döküm işlemini durdurarak iş makinelerini kıyıdan kaldırdı.

Sahile yaklaşık 5 tır beyaz kum döküldüğü tespit edilerek tutanak tutuldu. Dökülen malzemenin tespiti için alınan numuneler ilgili kurumlara gönderildi. Laboratuvarda yapılacak analiz sonuçlarına göre envanter yaptığı tespit edilen kişi ve işletmeler hakkında yasal süreç başlatılacak ve gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. Öte yandan, dökülen kumların kaldırılması için iş yeri yetkilileri uyarıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Kıyılarımızın doğal görüntüsünü bozan bu tür müdahalelere izin vermeyeceğiz. Bölgemizde zabıta gruplarımız ve diğer ilgili birimlerimizin denetimleri aralıksız devam ediyor. Kıyılarımızın doğallığını korumak için Daha önce olduğu gibi yasal yaptırımlarla cevap vereceğiz” dedi.

yagliderehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu