Teknoloji

Bir Simpsons bölümünde gizlenen şaka, 30 yıl sonra ilk kez gün ışığına çıkarıldı.

Bir Simpsons hayranı, eski bir Simpsons görüntü klibini işlemek ve yıllardır ima edilen bir şakayı ortaya çıkarmak için ses düzenleme becerisini kullandı. resim düzenleyici Andrew “Ewzzy” Rayburn3.dönem batın fıkraları” Otto Gösterisiiçinde bulunan “.

Bölümde, Bart bir Spinal Tap konserine katılmak üzereyken, Marge şöyle diyor: Umarım The Spinal Tap çok yüksek sesle çalmazHomer dedi ki, ” Ah Marge, bin tane heavy metal konserine gittim ve bana bir zararı dokunmadı.” o cevaplar.

Bu sahneden sonra kamera, Homer’ın bakış açısına geçerek, Marge’ın söylediği her şeyi, sözcüklerin anlaşılmasını imkansız hale getiren tiz bir uğultu altında boğuk bir şekilde duyduğunu gösterir.

Ancak bu uğultunun arkasında bir şaka yatıyor. Şovun yaratıcıları ne olduğunu hatırlayamasalar da, bir DVD yorumunda varlığını ima ettiler. Tonları tanımlayıp silerek ve kalan sesi yükselterek Rayburn, şakayı yazıldıktan otuz yıl sonra anlaşılır hale getirdi.

Temizlenmiş sesinle, Marge’ın ” Tamam, ama grubun kadınlara, içkiye, dine, politikaya, gerçekten hiçbir şeye karşı tutumlarını model almadığından emin olun.‘ demiş görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu